Dvostruka pobjeda Tomislava u Drinovcima, prvi prvenstveni poraz pionira

U zaostalim utakmicama 20. kola OL BiH kadeti i juniori HNK Tomislav slavili su protiv vršnjaka HNK Drinovci.

Utakmica kadetskih sastava završena je rezultatom Drinovci-Tomislav 0:2, time su naši kadeti osvojili iznimno značajna tri boda na putu prema prvenstvenom naslovu. Strijelac prvog pogotka za Tomislav bio je Marko Šteko u 36 minuti, dok je pobjedu potvrdio Aner Selimović u 63. minuti.

Juniorska momčad posve je nadigrala domaćina Drinovce, s konačnim rezultatom Drinovci-Tomislav 1:4. Sudeći prema posljednjim nastupima, što se prvenstvo više bliži kraju, juniori Tomislava podižu razinu forme. Nažalost, rezultatski uspon stigao je prekasno da bi se uključili u borbu za prvenstveni vrh. Uvjerljivu pobjedu u Drinovcima obilježili su Jure Landeka i Tomislav Ćerdić s dva postignuta pogotka.

Gradski stadion u Tomislavgradu, u srijedu 30. svibnja, bio je poprište utakmica 26. kola MŽNL početnika i pionira između HNK Tomislav-NK Troglav.

Susret početnika Tomislava  i Troglava, koji je vodeći na ljestvici selekcije početnika, završen je rezultatom 1:1. Ilija Mašić zabio je jedini gol za Tomislav u 27. minuti utakmice.

Pioniri Tomislava odigrali su blijedu utakmicu, stoga su neočekivano poraženi od gostujućeg Troglava, rezultatom 2:1. Pogodak Troglavu postigao je Stpan Tadić u 37. minuti. Šteta što se pionirima Tomislava dogodio loš dan, jer su se trener i klupski čelnici nadali besprijekornom okončanju prvenstva, bez poraza.