Pioniri HNK Tomislava slavili protiv Širokog Brijega, seniori poraženi u Kupresu

0 150

Početnici i pioniri HNK Tomislava u sklopu 24. kola MŽNL odmjerili su snage protiv vršnjaka NK Široki Brijeg.

Na gradskom stadionu u Tomislavgradu, nedjeljni prvenstveni ogled prvo su odradili početnici Tomislava i Širokog. Gosti iz Širokog Brijega slavili su rezultatom od 2:1, jedini pogodak za dječake trenera Tone Pašalića postigao je Ilija Bagarić u 54. minuti utakmice.

Ipak, da se gosti u Široki Brijeg ne bi vratili punog plijena pobrinuli su se pioniri Tomislava, koji su osvojili nova tri boda pobjedom od 2:1. Najzaslužniji za novu pobjedu pionira Tomislava su golgeteri Stipan Tadić u 25. minuti i Petar Banović u 41. minuti dvoboja.

Prvenstvene utakmice kadeta i juniora HNK Tomislava-HNK Neuma odgođena su za 8. lipnja.

Prema prvenstvenom rasporedu 28. kola Druge lige FBiH-jug, u nedjelju 27. svibnja, HNK Tomislav gostovao je u susjednom Kupresu, kod istoimenog nogometnog drugoligaša.

Seniorska momčad Tomislava u susjedskom derbiju pretrpjela je težak poraz od 3:0. Ovim porazom seniorski sastav nastavio je trend promjenjivih rezultatskih nastupa tijekom proljetnog dijela sezone. Jer, Tomislav uglavnom bilježi uvjerljive pobjede na domaćem travnjaku, dok na gostujućim utakmicama ne uspijeva ostvariti pobjedu, čak niti protiv objektivno igrački slabijih ekipa. Seniori Tomislava imati će još jednu priliku popraviti taj negativan trend, u zadnjem kolu na gostovanju u Livnu kod vodećeg Troglava.