Izviđač prejak za rukometaše Delminiuma

0 139

U GSD Tomislavgrad odigran je prvenstveni okršaj 15. kola I. lige RS Herceg-Bosne između momčadi RK Delminiuma i RAK Izviđača iz Ljubuškog. Ljubušaci su, pred 50tak gledatelja, opravdali ulogu izrazitih favorita i na kraju su slavili s konačnim rezultatom Delminium-Izviđač 22:39.

Iako krajnji rezultat sugerira da je utakmica protekla u apsolutnoj dominaciji Izviđača, on ipak nije mjerilo realnog odnosa snaga, barem u prvom poluvremenu. Naime, u prvih 30 minuta dvoboja rukometaši Delminiuma pružili su solidan otpor Izviđaču, jer  su držali konstantni rezultatski priključak od 2-3 gola razlike za Ljubušake.

U drugom poluvremenu uslijedio je razumljivi pad u igri kod odabranika trenera Pave Draguna, te je do izražaja došla duža kluba i bolja fizička pripremljenost igrača Izviđača. Stoga je njihova prednost u nastavku utakmice očekivano permanentno rasla, do konačnih Delminium-Izviđač 22:39.